Ročník 2014

Devátý ročník Opáleckého ŠACHU byl již tradičně rozdělený do dvou kategorii. Na páteční dětský turnaj navázal v sobotu hlavní turnaj dospělých. V obou turnajích se sešlo shodně 6 šachistů.

Společná 2014

Účastníci 9. ročníku. Zadní řada zleva: Václav Janda, Jan Kašpar, Josef Janda a Ladislav Paima. Předně řada zleva: Petr Fabián a Pavel Rousek.

Účastníci hlavního turnaje se dohodli, že ve skupině sehrají každý s každým dvě partie (jednu černými a jednu bílými) v bleskovém tempu 10 minut na partii. S touto turnajovou novinkou si nejlépe poradila čtveřice Václav Janda, Pavel Rousek, Jan KašparJosef Janda. Vyřazovací část se hrála rapid tempem 30 minut na partii a ukázalo se, že změněné podmínky vyhovují jiným hráčům, proto se konečné pořadí ještě měnilo. V opakovaném finále z roku 2008 na sebe opět narazili stejní soupeři, ale tentokrát se radoval Jan Kašpar před Václavem Jandou. Také v zápase o třetí místo mohli jeho účastníci zavzpomínat na rok 2009, kdy se stejní soupeři sešli u stejně důležité partie. Třetí místo z toho roku obhájil Pavel Rousek před Josefem Jandou.

Finále 2014

Podání rukou po skončení finálové partie mezi zlatým Janem Kašparem (vlevo) a stříbrným Václavem Jandou (vpravo).

Dětská kategorie

Děti 2014

Stupně vítězů v dětské kategorii obsadil první M. Seltenhofer (uprostřed), druhá M. Mayerová (vlevo) a třetí R. Holub (vpravo)

Žáci strážovské základní školy hráli systémem každý s každým. O vyrovnanosti ročníku svědčí fakt, že z pěti odehraných kol každý aspoň jednou zvítězil a každý aspoň jednou kapituloval. Titul obhájil Marek Seltenhofer, pouze o vzájemnou partii druhá skončila Michaela Mayerová a bronz ke stříbru z roku 2012 přidal Radek Holub.

1. Marek Seltenhofer  3,5 / 5 (1)
2. Michaela Mayerová  3,5 / 5 (1)
3. Radek Holub  2,5 / 5
4. Filip Klátil  2 / 5 (2)
5. David Bouberle  2 / 5 (2)
6. Ondřej Miškovič  1,5 / 5

(1) O vítězství ve prospěch Marka Seltenhofera rozhodlo vítězství ve vzájemné partii s Michaelou Mayerovou. (2) O pořadí na 4. a 5. místě rozhodla vzájemná parite F. Klátila a D. Bouberleho.